DOBRÁ Montessori školička

Studie - KOHA Design, Stavební povolení  - Ing. arch. Daniel Kuda, realizace - Interstavos s.r.o.

Hlavní idea
Montessori
Čisté a připravené prostředí
Dům v domě
Architektonicko urbanistické řešení
Návrh vychází z požadavků investora minimalizovat náklady, tedy za málo peněz hodně hudby. Opravdu se to v tomto případě podařilo. Nejen že návrh dispozičně respektuje veškeré zásady navrhování, ale také chytře hledá vhodná řešení na omezené ploše objektu. V hlavním prostoru školičky rozdělujeme herní prostor mezipatrem, které je využito ke skladování pomůcek a hraček pro děti. V celé této třídě simulujeme zmenšenou verzi plnohodnotného rodinného domu se zázemím jako jsou například místnosti kuchyně, jídelna, obývací pokoj, pracovna a ložnice. Vzhledem k tomu, že se jedná o školičku, která vyučuje principem Montessori, tak je potřeba děti seznámit s činnostmi běžnými v domácnosti.
Dispozičně je prostor rozdělen na dvě hlavní místnosti, které jsou nejívíce prosvětleny přirozeným světlem, dále pak hygienické zázemí a komunikační prostory. Před vstupem do třídy se děti přezují do přezuvek a odloží si bundy na háčky v tzv. špinavé šatně, z které se můžeme dostat do hygienického zázemí a také na zahrádku, zde jsou dveře opatřeny panikovou klikou a zároveň slouží jako únikový východ při možném požáru.
Materiálové řešení
V prostorách školičky jsou převážně využity materiály cenově dostupné. Keramické obklady, pvc podlahy a zátěžové koberce. Velmi výrazným prvkem je zde konstrukce mezipatra z dřevěného masivního řeziva nebo z lepené dřevotřísky.


DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička DOBRÁ Montessori školička
KOHA design